משלוח ספרים עד הבית

ספריות אקדמיות בזמן הקורונה:

הסטודנטים והסטודנטיות  שולחים בקשה לספריות והספר/ספרים מגיע/ים אליהם באמצעות שליח על קטנוע עד לפתח הבית

 

פיצה, בקבוק קולה ו.. הספר "טיפול קבוצתי : תאוריה ומעשה". בזמן משבר הקורונה שרותי המשלוחים הרחיבו מאוד את התפוצה שלהם, אך כעת מסתבר שלצד המשלוחים המסורתיים של מזון וחבילות דואר, הנהגים הזריזים על הקטנועים החלו גם למסור עד בית הלקוח ספרי עיון אקדמיים הנמצאים בספריות האוניברסיטה.

 

מדובר ביוזמה חדשה ובשירות חדש  שיצא לדרך לראשונה ביוזמה של הספרייה למדעי החברה לניהול  ולחינוך ע"ש ברנדר-מוס באוניברסיטת תל אביב, שמצאה פתרון יצירתי לימי הסגר ולהגבלות התנועה בזמן הקורונה. "כמו כל תחומי החיים בישראל, גם אנחנו בספריות האקדמיות נאלצנו לעשות התאמות בצורת העבודה  ובשירותים שלנו בספריות כדי שהסטודנטים והחוקרים יוכלו להמשיך בשגרת הלמידה האקדמית", מספרת שלומית פרי, מנהלת הספרייה.

 

"אנו סורקים פרסומים רבים ורוכשים גישה לאלפים רבים של ספרי עיון מחקר דיגיטליים, וזאת  על מנת להנגיש את מאגר הידע העצום הקיים בספריות האוניברסיטה. חיפשנו דרך יצירתית שבאמצעותה נוכל להעמיד לרשות הסטודנטים, כשהספריות סגורות ואינן נגישות, גם את הספרים שאינם זמינים ונגישים כספרים דיגיטליים,  ומהר מאוד הבנו את חשיבות המיזם והשירות החדש "ספר עד הבית" .

 

כל ספריות האוניברסיטה הצטרפו גם הן לשירות חשוב זה שבמסגרתו  הסטודנטים והסטודנטיות, החוקרים והחוקרות,  יכולים להזמין ספר מודפס  שנמצא במאגרי הספריות  ולקבלו באופן אישי באמצעות שליח מיוחד עד לבית הפרטי. "לשמחתנו הרבה, תוך זמן קצר ההיענות למיזם התגלתה כגבוהה.  צוותי הספריות מדריכים את הסטודנטים כיצד לחפש את המידע במאגרים הדיגיטליים ובמידת הצורך, אנחנו אורזים את הספר/הספרים  מזמינים את שרותי המשלוח שמגיעים במהירות וביעילות עם הספר עד פתח הבית".

 

השירות ניתן  בתשלום. טופס להזמנת השירות זמין באתרי הספריות.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>