שירותי השאלה בינספרייתית וסריקות מאוספי הספריות ניתנים ללא תשלום

English

 


אם לא מצאתם את הפריט הדרוש, נשמח להשיג לכם אותו מספריות אחרות בארץ ובעולם.
אנחנו שמחים לבשר כי גם השנה שירותי השאלה בין-ספרייתית בכל האוניברסיטאות בישראל יהיו ללא תשלום.
סטודנטים וסגל יוכלו להזמין סריקות והשאלות מהארץ ומחו"ל בחינם, לצורכי מחקר, הוראה ולימוד בלבד. 

 

ספריות האוניברסיטה מתגייסות לקידום המחקר והלמידה ומאפשרות לסטודנטים לכל התארים ולחברי הסגל להזמין ספרים, מאמרים, תזות וכל חומר נוסף הדרוש להם לצרכי לימוד, הוראה ומחקר, מספריות בארץ ובעולם ללא תשלום.

 

מתחילת משבר הקורונה, גם סריקות מאוספי הספרייה ניתנות ללא תשלום לכלל קהיליית האוניברסיטה, וזאת כחלק מהרחבת שירותי הספריות לקהיליית הקמפוס.

 

אין להתפלא אם כך, כי מאז חודש מרץ השנה ועד עתה השימוש בשירותי ההשאלה הבינספרייתית בכל הספריות שילש את נפח הפעילות וזאת בכדי להיענות לצרכים הרבים והמגוונים העולים מהשטח.

 

על מנת להיערך לביקוש לחומרים אלקטרוניים ההולך וגדל, ספריות האוניברסיטה רכשו את מערכת RAPID המאפשרת קבלת חומרים אלקטרוניים וסריקות מספריות רבות בעולם במהירות רבה.

 

הצוותים המקצועיים בספריות גם עמלים כל העת על יצירת קשרי השאלה עם מוסדות נוספים בארץ ובחו"ל: למשל, השנה הצלחנו לקבל סריקות ממנזר פרנציסקני שאחד מעובדיו הסכים לצלם עבורנו מאמר נדיר ולשלוח דרך הווטסאפ, או חומרים באיטלקית שהצלחנו לאתר בספריות אזוטריות שעדיין היו פתוחות באיטליה בזמן משבר הקורונה שם.

 

שירותי השאלה בינספרייתית בספריות מוכיחים את עצמם יום יום כתשתית שירות חיונית ומרכזית בספריות, בדגש על עתות משבר, ובכך הספריות מאפשרות ומקדמות המשך למידה ומחקר בכל זמן ובכל מקום, ללא תלות במיקום הפיזי של המזמינים או הצוותים בספריות (שבמשך חודשים רבים עבדו מהבית).

 

 

צוות השאלה בינספרייתית עומד לרשותכם בכל אחת מהספריות.

לקבלת פרטים נוספים ולביצוע ההזמנה ליחצו על הקישור המתאים לפקולטה ולספרייה אליה אתם משתייכים.

* השירות מיועד לסטודנטים וסגל של אוניברסיטת תל אביב בלבד.

 

 

 

 
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>