תערוכת יחיד: דמיין - IMAGINE

צלמת: אביבה אבן זהר

התערוכה תוצג בין התאריכים 5.5 - 4.6

23 במאי 2024, 8:30 
הספרייה המרכזית ע"ש סוראסקי, מבואה 
ללא תשלום
אביבה אבן זהר - IMAGINE

אביבה אבן זהר היא צלמת בהגדרתה. צילומיה הם סוג של מסע בין עולמות לבין  דימויים, בין אגדות למקומות שבמציאות' אך גם לכאלה שבנפשנו.

החיבור לטקסטים ספרותיים התחיל לפני שנים כששיתפה פעולה עם אגודת המאיירים בישראל, ומאז מקורות השראתה הם סיפורים, שירים, פזמונים ואפילו טקסטים תנ"כיים. אבן זהר מרבה לצלם מן האויר, צילומים המתבוננים על העולם מזווית בלתי צפויה. מבט מרוחק הרואה את הפרטים קצת אחרת. היא מחברת בין צילום, לאיור, למדבקות וחפצים יומיומיים. חיבורים היוצרים עולם מפתיע, אך כזה המבקש גם התבוננות מעמיקה יותר בפרטים ואפילו פיענוח. בצוק העיתים מרגש להתבונן אחורה אל יצירה משנת 2007, כשגלעד שליט היה עדין בשבי החמאס. ספר ותערוכה שיצאו אז במטרה שלא לשכוח את מי ששם, איגדו איורים של חברי אגודת המאיירים בסיפור שכתב שליט על "הדג והכריש שנפגשו לראשונה" (בהשראת ספר של שלי אלקיים). ידידות שנדמית כבלתי אפשרית ואולי.. בכל זאת. 
היצירה "הגר" (2013 מתוך תערוכת אגודת המאיירים בנושא איורים לשירים עבריים מפסוקי התנ"ך)  נדמית אף היא אקטואלית מתמיד. אם וילד צועדים בנוף טרשים בגבם אלינו אל מקום ועתיד בלתי ידוע. במחצית מהיצירות ממקמת אבן זהר את עצמה כ"גיבורת הסיפור", בוחנת נקודות השקה בין המציאות המורכבת שלנו כאן ועכשיו למיטב הספרות העולמית והישראלית. 
בימים אלה מתבקש לסיים ביצירה "דמיין" בהשראת שירו הנודע של ג'ון לנון. סדרת צילומי אויר שצילמה האמנית מן האויר. מתבוננת בשמיים התכולים מבעד למשקפיו של איש השלום הזה שסיים את חייו באופן טרגי. מבקשת כמוהו לדמיין שלא יהיה כאן לא גן עדן ולא גיהינום, אלא רק שמיי תכלת פרושים במרום.

 

הזמנה לתערוכה »

 

ניתן לבקר בתערוכה בימים:

א' - ה' בין השעות 8:30 - 20:00

​ביום ו' בין השעות 8:30 - 12:30

 

* ביום ה', 9.5 הספרייה תהיה סגורה לרגל סיור לימודי

* בין התאריכים 13.5- 14.5, ערב יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה וביום העצמאות
הספרייה תהיה סגורה

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>